Неизвестни фактически твърдения за Мекотели

Неизвестни фактически твърдения за Мекотели

Неизвестни фактически твърдения за Мекотели

Blog Article



главонозите кои се жители исклучиво во солените води. Кај нив стапалото е изменето и е во вид на пипалка сместени околу устата.

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

Въпреки това, заразяването с мекотели не е ограничено до деца.

Хората принадлежим към клас бозайници; октоподите – към клас главоноги. Думата се отнася до странната им анатомия, при която пипалата им са прикрепени директно към едната страна на главата им, докато „торсът“ – торбестата мантия – е прикрепен към другата.

Дихателната система е представена от хриле или бели дробове в зависимост от местообитанието. Хрилете се наричат кнедии и са изградени от ос и хрилни листчета.

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

Те могат също да препоръчат други мерки, за да се гарантира, че вирусът няма да се предава по-нататък.

школките кои се припособиле да можат да се кријат и живеат во меки подлоги на слатките или солените води.

Белиот дроб кај копнените мекотели е составен од дел на внатрешната површина на мантијната празнина, во овој случај белодробна празнина, која е богата со крвни садови.

Те нямат глава като такава, предният край на тялото е покрит с черупки и има два пипала под формата на остриета, които, движейки се, вкарват храна в въртящата се дупка, водеща през гърлото в мекотели стомаха.

По света има строги правила за риболов и стриктно определени сезони, в които уловът им е разрешен.

Огромното мнозинство на мекотели живеат во длабоките океани и се релативно безбедни од уништување на нивното живеалиште и уништување од страна на луѓето, но тоа не е случај за слатководните мекотели (т.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Report this page